Hańba

Totalny opozycjonista kraju nad Wisłą nazwał patriotyczną manifestację w Warszawie (w której uczestniczyło ćwierć miliona Polek i Polaków) marszem hańby. Szef Rady Europejskiej (nomen omen historyk) zagrzał totalnych do boju, pytając: „ … dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików?” I co?, i nic. Hańbiącej zadymy nie było. Wręcz przeciwnie.

Górniak

Tak wielu Polaków zrobiło tak wiele dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Biało-czerwona powiewała dumnie i radośnie nad całym krajem, więcej, rozświetliła naszymi narodowymi barwami najsłynniejsze obiekty na świecie, od Dubaju po Tajwan. M.in. statuę Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, najwyższy budynek świata Burj Khalifa w Dubaju, most w kanadyjskim Edmonton, wieżę Eiffla w Paryżu, Krzywą Wieżę w Pizie, najwyższy wieżowiec w Ameryce Południowej Torra Costanera, słynny Młyn Diabelski w Santa Monica, wieże kuwejckie i piramidy egipskie.

Polaków, nasz kraj i nasze zwycięstwo uczczono także 11 listopada w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych na świecie, w Royal Albert Hall w Wielkiej Brytanii. Przed znamienitymi gośćmi, wśród których nie zabrakło znanych polityków i członków brytyjskiej rodziny królewskiej, Edyta Górniak (ubrana w efektowną, czerwoną suknię z ręcznie wyszytym złocistym, polskim orłem) zaśpiewała m.in. wielki hit Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”

Tegoroczny 11 listopada był, jest i będzie dla nas powodem do radości i dumy.

Piotr Cackowski

Zdjęcie: Jastrząb Post

P.S.

„Kiedy powiedziałem, że Polacy dziś też mogą pokonać współczesnych bolszewików, wszyscy uznali, że to było o PiS. Nawet PiS tak pomyślał. A to było o bolszewikach, o nikim innym”, czytamy na Twitterze. Jak widać Pan magister historii, zamiast słowa przepraszam, zabrnął jeszcze dalej, kiepsko żartując z intelektu swoich „rodaków”. A Pan totalny – hańba? też mógłby przeprosić.


Dodaj komentarz